Logowanie

Gościmy

Odwiedza nas 193 gości oraz 0 użytkowników.

Z WIZYTĄ W STRAŻY POŻARNEJ

Trudna i pasjonująca jest praca strażaka. Prawie każdy chłopiec marzy o tym, aby zostać strażakiem. Dlatego dyrektor Szkoły Podstawowej im. Ks. Jana Twardowskiego w Borowinie Sitanieckiej pani Krystyna Ptak zorganizowała 16.01.2019r dla uczniów klasy

I i III oraz dla przedszkolaków wyjazd do Straży Pożarnej w Zamościu. Uczniowie wyjechali pod opieką wychowawców pani Ewy Łapy i pani Elżbiety Swatowskiej.

Korzystając z uprzejmości panów strażaków, uczniowie dokładnie poznali wyposażenie wozów bojowych i specjalistyczny sprzęt, który jest używany w akcjach ratunkowo - gaśniczych. Dowiedzieli się na czym polega praca strażaka i co trzeba zrobić, aby nim zostać. Szczególną atrakcją dla dzieci było zwiedzanie kabiny samochodu strażackiego oraz możliwość założenia stroju, w którym strażacy wyjeżdżają do akcji.

Po zwiedzeniu Jednostki Ratowniczo Gaśniczej w Zamościu uczniowie nauczyli się darzyć jeszcze większym szacunkiem strażaków i ich niebezpieczną pracę. Przypomnieli sobie różne zagrożenia i sposoby przeciwdziałania tym zagrożeniom. Była to wspaniała lekcja bezpieczeństwa. Na długo zostanie ona w pamięci uczestników wycieczki.

Tekst: Elżbieta Swatowska

                                                                                   zdjęcia:Ewa Łapa

Dyplomy

Szkoła Podstawowa im. Ks. Jana Twardowskiego w Borowinie Sitanieckiej © 2018. Wszelkie Prawa Zastrzeżone.

Opieka techniczna: Adam Skrzyński