Logowanie

Gościmy

Odwiedza nas 69 gości oraz 0 użytkowników.

Wycieczka Słowacja - Pieniny

W dniach 29-30 kwietnia 2019r. grupa uczniów z klas V, VII i VIII wraz z opiekunami uczestniczyła w wycieczce Słowacja - Pieniny.

W pierwszym dniu odwiedziliśmy ruiny Zamku w Czorsztynie - znanego z filmów "Wakacje z duchami" i "Janosik" ( duchów jednak tym razem nie było, ale chodzą słuchy, że pojawiają się nocą), a następnie udaliśmy się w rejs statkiem po Zalewie Czorsztyńskim. Kolejnym punktem naszego programu była wędrówka po Pieninach. Wraz z przewodnikiem wszyscy uczestnicy wycieczki dzielnie, krok po kroku, wspinali się na wzniesienie, podziwiając coraz to piękniejsze widoki. Przeszliśmy szlak górski prowadzący na jeden ze szczytów Trzech Koron – Okrąglicę (882 m n.p.m), skąd mogliśmy podziwiać przepiękne widoki krajobrazu górskiego. Wieczorem, po przybyciu na miejsce zakwaterowania w Zakopanem, spotkaliśmy się przy ognisku, a następnie na dyskotece.

W drugim dniu naszej wycieczki udaliśmy się do Jaskini Bielskiej - jednej z największych i najpiękniejszych jaskiń krasowych na Słowacji. Grota miała wielobarwną szatę naciekową w postaci licznych stalaktytów i stalagmitów. Urzekły nas te widoki. Następnie przejechaliśmy do Starego Smokovca, a stamtąd udaliśmy się na pieszą wędrówkę na Hrebienok (1285 m n.p.m.), aby przespacerować się nad Wodospady Zimnej Wody, które znajdują się w zjawiskowej okolicy i przepływają przez liczne formacje przyrodnicze tworząc przepiękne katarakty. Wróciliśmy tą samą trasą podziwiając rozległą panoramę Tatr.

Wszystko, co dobre szybko się kończy, a nasza wycieczka ewidentnie skończyła się za szybko. Wsiadając do autokaru pożegnaliśmy więc Tatry obiecując sobie, że jeszcze tu powrócimy. Były to dwa dni intensywnego obcowania z górskim krajobrazem, ale również czas radosnych relacji z rówieśnikami. Wszyscy uczestnicy wycieczki wrócili pełni pozytywnych wrażeń.

Monika Wołos

  

 

 

Dyplomy

Szkoła Podstawowa im. Ks. Jana Twardowskiego w Borowinie Sitanieckiej © 2018. Wszelkie Prawa Zastrzeżone.

Opieka techniczna: Adam Skrzyński