Logowanie

Gościmy

Odwiedza nas 108 gości oraz 0 użytkowników.

WYJAZD UCZNIÓW KL. VII I VIII DO CENTRUM KULTURY FILMOWEJ " STYLOWY" W ZAMOŚCIU

Dnia 7 lutego 2019r. uczniowie klas VII-VIII wybrali się wraz z wychowawczyniami - p. Katarzyną Szpugą i p. Moniką Wołos do Centrum Kultury Filmowej „Stylowy” w Zamościu na film pt. „Chłopiec z burzy”. Film okazał się być zabawną, niezwykle wzruszającą i mądrą opowieścią o wyjątkowej przyjaźni i przywiązaniu. Poruszał temat odwiecznego związku człowieka z przyrodą, ale również nieocenionej wartości w życiu, jaką jest rodzina.

"Chłopiec z burzy" to adaptacja książki Colina Thiele (to ukochana opowieść milionów dzieci w Australii i na całym świecie). Tytułowy Chłopiec z Burzy to prawdziwy samotnik z konieczności – jego ojciec, Odludek Tom, wywiózł go w odległe obszary Parku Narodowego Coorong, by tam wieść spokojny żywot z dala od huku i chaosu współczesnego świata. Michael przechodzi okres dojrzewania, niedługo stanie się młodym dorosłym, dlatego reaguje emocjonalnie na Kościopalcego Billa oraz trójkę osieroconych pelikanów. To właśnie dzięki nim zaczyna lepiej rozumieć nie tylko środowisko naturalne, ale także samego siebie.

Skłaniająca do przemyśleń tematyka filmu, a przede wszystkim niezwykle wzruszający wątek przyjaźni chłopca z pelikanem sprawiły, że „ Chłopca z burzy” obejrzeliśmy z wielkim zainteresowaniem.

Zespół redakcyjny

Dyplomy

Szkoła Podstawowa im. Ks. Jana Twardowskiego w Borowinie Sitanieckiej © 2018. Wszelkie Prawa Zastrzeżone.

Opieka techniczna: Adam Skrzyński