Logowanie

Gościmy

Odwiedza nas 311 gości oraz 0 użytkowników.

INTERAKTYWNE WIDOWISKO MULTIMEDIALNE

28 października 2019 roku uczniowie naszej szkoły wybrali się na Interaktywne Widowisko Multimedialne zatytułowane “Legendy polskie - filmowa podróż w czasie”. Motywem przewodnim widowiska były podania i legendy, m.in. o Piaście, o Lechu, Czechu i Rusie, o Królu Kraku oraz o Wandzie co Niemca nie chciała.

Każda opowieść kiedyś się zaczyna, każde miejsce ma swoje położenie, każdy człowiek ma swoje pochodzenie, każde spotkanie ma swój początek, a więc dawno, dawno temu....” Od tych słów rozpoczęła się nasza niezwykła podróż w czasie, która udowodniła że tradycja i historia mają swoją niezaprzeczalną wartość.

Wraz z aktorami widownia wspólnie opowiadała legendy związane z początkami naszej państwowości. Niektórzy uczniowie mieli nawet okazję odtworzyć na scenie zachowania postaci związanych z podaniami. Próbowali również wczuć się w rolę osób zawodowo zajmujących się opowieściami, odpowiadali na pytania i przygotowywali się do odegrania swojej roli w świetle reflektorów.

Przedstawienie w tej nowatorskiej - interaktywnej formule spodobało się uczniom. Już za kilka tygodni będziemy mieli możliwość obejrzenia naszego wspólnie nakręconego filmu.

Monika Wołos

Dyplomy

Szkoła Podstawowa im. Ks. Jana Twardowskiego w Borowinie Sitanieckiej © 2018. Wszelkie Prawa Zastrzeżone.

Opieka techniczna: Adam Skrzyński