Logowanie

Gościmy

Odwiedza nas 113 gości oraz 0 użytkowników.

WYCIECZKA DO SANDOMIERZA I FABRYKI BOMBEK.

W dniu 19 grudnia 2019r. uczniowie klas I-VI Szkoły Podstawowej im. Ks. Jana Twardowskiego w Borowinie Sitanieckiej uczestniczyli w wycieczce do Sandomierza i do Fabryki Bombek Choinkowych w Nowej Dębie.

Wycieczkę rozpoczęliśmy od pobytu w fabryce bombek, gdzie zwiedziliśmy jedyne w Polsce Muzeum Bombki Choinkowej. Następnie, przechodząc przez kolejne działy fabryki, poznaliśmy proces powstawania ozdób choinkowych, które są wykonywane ręcznie. Mogliśmy zobaczyć, w jaki sposób wydmuchiwane są szklane bombki, a także podziwialiśmy sposób ich zdobienia. Mieliśmy również okazję obejrzeć różnorodne ozdoby choinkowe na kilku wystawach. Atrakcją pobytu były warsztaty plastyczne, podczas których własnoręcznie ozdabialiśmy bombki według własnego pomysłu. Na zakończenie wizyty w fabryce odwiedziliśmy sklepik firmowy, gdzie każdy mógł zakupić przepiękne ozdoby na choinkę.

Kolejnym punktem wycieczki był wspólny obiad, który posilił nas przed zwiedzaniem najstarszego miasta regionu czyli Sandomierza. Swój pobyt w tym mieście rozpoczęliśmy od wspinaczki po krętych schodach, które przypominały wijącego się kolorowego węża. Pan przewodnik oprowadził nas po zabytkowej części miasta. Zwiedziliśmy Wzgórze Zamkowe oraz Stare Miasto. Przed Ratuszem miejskim spotkała nas miła niespodzianka. Spotkaliśmy ekipę filmową z serialu Ojciec Mateusz, a znany aktor pan Michał Piela zgodził się na grupowe zdjęcie z całą grupą.

Ostatnim punktem programu była wizyta na wyjątkowej wystawie „Świat Ojca Mateusza”. Każdy z uczestników mógł wejść do pokoju biskupa, plebanii, posterunku policji, a nawet do celi więziennej. Niecodzienną atrakcją były również naturalnych rozmiarów postaci woskowe aktorów.

Wszyscy pełni niesamowitych wrażeń, szczęśliwi i zadowoleni, bezpiecznie wróciliśmy do szkoły. Opiekę nad uczniami podczas wycieczki sprawowali: p. Ewa Łapa, p. Anna Piasecka, p. Marek Wyłupek oraz p. Małgorzata Flis.

Tekst

Marek Wyłupek

 

Dyplomy

Szkoła Podstawowa im. Ks. Jana Twardowskiego w Borowinie Sitanieckiej © 2018. Wszelkie Prawa Zastrzeżone.

Opieka techniczna: Adam Skrzyński